Practica de specialitate

Documente necesare privind desfăşurarea practicii de specialitate la Facultatea de Litere:

  1. Regulamentul privind desfăşurarea practicii de specialitate
  2. Acordul de practică (doc. word, Anexa I)
  3. Convenţie cadru (doc. word, Anexa II)
  4. Portofoliul de practică (doc. word, Anexa III)
  5. Proces verbal de instruire a coordonatorilor (doc. word, Anexa IV)
  6. Proces verbal de instruire a studentilor şi masteranzilor (doc. word, Anexa V)
  7. Proces verbal de constatare a săvârşirii unor abateri disciplinare (doc. word, Anexa VI)
  8. Model fişă sintetică practică de specialitate (care cuprinde punctele 1, 2, 5, 7, 8 şi 10 din Portofoliu)
  9. Fişa de autoevaluare a practicantului
  10. Fişa disciplinei Practică de specialitate (model)

 

ACORDURI DE PRACTICA DE SPECIALITATE SEMNATE DE FACULTATEA DE LITERE CU PARTENERI, valabile 2018-2019

 

In atentia studentilor anului II, Licenţă

Vedeţi listele grupelor de practică de specialitate şi a coordonatorilor respectivelor grupe.  Şefii fiecărei grupe sunt rugaţi să contacteze profesorul coordonator de practică de specialitate în cel mai scurt timp. Adresele de e-mail ale coordonatorilor apar în listele de mai jos.

 

Lista grupelor de practică de specialitate, anul universitar 2018-2019, semestrul al II-lea:

  1. Română A, grupa 1, anul II, coordonator lect.dr. Ilie Moisuc
  2. Română A, grupa 2, anul II, coordonator lect.dr. Loredana Cuzmici
  3. Română A, grupa 3, anul II, coordonator lect.dr. Mircea Păduraru
  4. Română A, grupa 4, anul II, coordonator conf.dr. Doris Mironescu
  5. Română A, grupa 5, anul II, coordonator conf.dr. Sorin Guia
  6. Română A, grupa 6, anul II, coordonator lect.dr. Roxana Vieru
  7. Literatură universală şi comparată, anul II, coordonator lect.dr. Adrian Crupa
  8. Jurnalism, grupa 1, anul I, coordonator conf.dr. Florea Ioncioaia
  9. Jurnalism, grupa 2, anul I, coordonator lect.dr. Alexandru Lăzescu
  10. Jurnalism, grupa 3, anul I, coordonator Ioan Stoleru
  11. Engleză – Germană, anul II, grupa 1, coordonator conf.dr. Dana Bădulescu
  12. Engleză – Germană, anul II, grupa 2, coordonator lect.dr. Oana Cogeanu
  13. Engleză – Franceză, anul II, coordonator conf.dr. Radu Andriescu
  14. Engleză – Italiană, anul II, coordonator conf.dr. Radu Andriescu
  15. Engleză – Rusă, anul II, coordonator conf.dr. Radu Andriescu
  16. Engleză – Literatură universală şi comparată, anul II, coordonator lect.dr. Florin Irimia
  17. Engleză – Română, anul II, coordonator lect.dr. Florin Irimia
  18. Engleză – Spaniolă, anul II, coordonator lect.dr. Oana Franţescu
  19. Franceza, anul II, gr. 1, coordonator conf.dr. Brandusa Grigoriu
  20. Franceza, anul II, gr. 2, coordonator asist.dr. Dana Monah
  21. Studii americane, anul I, coordonator lect.dr. Lorelei Caraman
  22. Studii americane, anul II, coordonator lect.dr. Lorelei Caraman
  23. Germană, anul II, coordonator lect.dr. Casia Zaharia
  24. Filologie clasică, anul II, coordonator lect.dr. Magda Mircea Rowlett
  25. Italiană, anul II, coordonator asist.dr. Corina Bădeliţă
  26. Spaniolă, anul II, coordonator lect.dr. Alina Ţiţei
  27. Traducere si intepretare engleză – franceză, anul II, coordonator asist.dr. Sorina Postolea
  28. Traducere si intepretare engleză – germană, anul II, coordonator asist.dr. Sorina Postolea
  29. Traducere si intepretare engleză A, anul III, coordonator conf.dr. Teodora Ghivirigă
  30. Traducere si intepretare germană, anul II, coordonator lect.dr. Ana Maria Palimariu
  31. Rusă, anul II, coordonator prof.dr. Leonte Ivanov