SIMPOZION CU PARTICIPARE INTERNAŢIONALĂ : ” ROMÂNA CA LIMBĂ STRĂINĂ – ÎNTRE METODĂ ŞI IMPACT CULTURAL”

Catedra de Limba Română pentru Studenţi Străini, Departamentul de Limbă şi Literatură Română şi Literatură Comparată;

Director de proiect:  Lect.dr. Ludmila BRANIŞTE

1. Simpozion – primul anunţ

2. Simpozion – Anunţ final

Stimata Colega / Stimate Coleg,

Avem placuta misiune de a Va invita la Simpozionul cu participare internationala: “Romana ca Limba Straina – intre Metoda si Impact Cultural”, care se va desfasura laIasi, intre 23-24 octombrie, 2008.

In site-ul manifestarii: pgid130, veti gasi informatiile si detaliile necesare (pentru orice eventualitate le atasam si la mesajul de fata).Intrucat in programul simpozionului e cuprinsa si organizarea unei expozitii cu publicatiile reprezentative ale participantilor, va invitam sa aveti in vedere si aducerea unor volume sau a altor materiale pe care ati dori sa le infatisati publicului.

Prezenta Dumneavoastra, precum si a altor colegi ai Dumneavoastra – cu lucrari sau ca audienti – ne onoreaza in mod deosebit.

Va asteptam cu drag,

Organizatori:   Gina Nimigean,  Vladina Munteanu,  Ludmila Braniste